Wentylatory dachowe

Kominki wentylacyjne występują w wersji z wentylatorem mechanicznym, przeznaczonym do wymuszonego wywiewu powietrza z budynków mieszkalnych (np. pomieszczeń kuchennych, sanitarnych) lub pomieszczeń użyteczności publicznej. W wentylatorach dachowych zastosowany został wysokowydajny wirnik elektryczny renomowanej firmy EBM, charakteryzujący się wydajnością do 305 m²/h oraz możliwością płynnej regulacji przy pomocy regulatora obrotów. Bezawaryjność wirników praktycznie eliminuje na wiele lat obsługę serwisową.

System WiroVent Pro charakteryzuje się zamaskowanym, osadzonym w górnej części kominka wirnikiem występującym w wersji Eco oraz Standard+.
Wentylatory serii WiroVent Plus i WiroVent występują w wersji wyposażenia z wirnikiem Standard. Napięcie zasilania wszystkich modeli wynosi 230 [V].

Dostępne w trzech wariantach wyposażenia:

 

  WIRNIK ECO

Model Eco wyposażony jest w wirnik energooszczędny (elektronicznie komutowany). Wirniki te, oszczędzają znaczną ilość energii potrzebnej do wyprowadzenia wentylowanego powietrza, mają obniżony poziom hałasu oraz charakteryzują się dużo wyższą efektywnością w porównaniu z wirnikami standardowymi. Prędkość obrotowa modelu sięga do 3730 obr/min. Redukcja obrotów wirnika jest równoznaczna z obniżeniem poboru prądu, gwarantując tym samym ekonomiczność użytkowania. Wentylator jest w stanie nieprzerwanie pracować nawet w temperaturze sięgającej 60°C.

Zalety produktu:

Zintegrowany system elektroniki w silnikach elektronicznie komutowanych umożliwia płynną regulację obrotów przy zachowaniu wysokiej sprawności, a tym samym przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej w porównaniu z wentylatorami z silnikami standardowymi.

Wentylatory elektronicznie komutowane zapewniają oszczędność energii elektrycznej w pełnym zakresie charakterystyki pracy co daje przewagę nad wersją standardową. W systemach wentylacji bardzo istotne jest również ograniczenie hałasu.

Wentylatory z silnikami elektronicznie komutowanymi podczas regulacji obrotów lub pracy na niskich obrotach nie emitują żadnych dźwięków dodatkowych, w przeciwieństwie do wentylatorów sterowanych w inny sposób. Inną zaletą wentylatorów jest ich kompaktowa budowa. Elektronicznie komutowany silnik z zewnętrznym wirnikiem jest mniejszy niż zespół silnik-wirnik z paskiem napędowym, co pozwala zmniejszyć wymiary obudowy. Urządzenie  jest także lżejsze, dzięki czemu łatwiej je zamontować.

Wentylatory elektronicznie komutowane wymagają mniejszej ilości dodatkowego osprzętu, co sprawia, że w dłuższym okresie to rozwiązanie przyniesie również oszczędności z tytułu serwisu. Nie jest również wymagane połączenie paskiem jednostki napędowej z wirnikiem. Warto zauważyć, że w pomieszczeniach o podwyższonym rygorze czystego powietrza, tzw. clean rooms, nie powinno się stosować wentylatorów napędzanych silnikiem poprzez pasek, gdyż jego zużywanie się (wycieranie) może pogorszyć jakość dostarczanego powietrza.

Wentylatory charakteryzują się zwiększoną żywotnością dzięki mniejszemu naciskowi na łożyska nawet podczas długiego czasu pracy z maksymalną prędkością obrotową. Ich żywotność wynosi ponad 40 tys. godzin pracy, czyli ponad 4,5 roku ciągłej pracy z maksymalną prędkością w maksymalnej dopuszczalnej temperaturze. Oczywiście dla niższych parametrów pracy żywotność tych wentylatorów jest odpowiednio większa.

   WIRNIK STANDARD+

Model Standard + cechuje się prędkością obrotową wirnika na poziomie 3100 obr/min, równocześnie gwarantując cichą pracę produktu i komfort użytkowania. Pozwala na płynną regulację obrotów według bieżącego zapotrzebowania, zapewniając ograniczenie poboru prądu wraz z obniżeniem rotacji wirnika. Model jest w stanie płynnie funkcjonować w temperaturze wynoszącej 60°C.

 

  WIRNIK STANDARD

Model Standard stanowi wersję wyposażenia wentylatorów serii WiroVent Plus oraz WiroVent. Jego prędkość obrotowa sięga do 2710 obr/min, natomiast maksymalna temperatura przetłaczanego czynnika oscyluje w granicy 45°C.

 

Karty techniczne wirników do pobrania