Czapy kominowe

Czapy kominowe – nietypowe rozwiązania

Czapy kominowe wykonywane na indywidualne zamówienie. Dopasowywane są do podanych wymiarów zewnętrznych komina oraz kanałów wentylacyjnych. Nakrywy doskonale zabezpieczają górną powierzchnię komina przed korozją, a łącznie z nasadami kominowymi tworzą spójny system, który zabezpiecza kanały wentylacyjne przed nawiewem powietrza zewnętrznego, deszczu lub śniegu.

Rodzaje nasad kominowych, które można montować na czapach kominowych:
1.    Nasada kominowa stała ALFAWENT;
2.    Nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym ALFAWENT Plus;
3.    Nasada obrotowa TULIPAN;
4.    Nasada kominowa stała BETAWENT.

Standardowy kolor czap kominowych:
1.    Brązowy  RAL 8017;

2.    Grafitowy RAL 7024.

1alfawent2alfawent_plus3tulipan   betawent1betawent2betawent3

1 czapa kominowa z nasadami ALFAWENT, 2 czapa kominowa z nasadami ALFAWENT Plus, 3 czapa kominowa z nasadami TULIPAN, 4  czapa kominowa z nasadami BETAWENT dla wariantu jednorzędowego pustaka w układzie pionowym.

 

 

Wirplast czapy kominowe - ulotka    pobierz pdf
Wirplast czapy kominowe - montaż  pobierz pdf

Aby dokładnie zwymiarować komin z otworami, należy kierować się dwoma bazami komina: X, Y. Wymiarowanie polega na podaniu wszystkich wymiarów, od krawędzi komina do początku i końca otworu. W tej metodzie unikniemy błędów.

montaz1montaz2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRODUKTY POWIĄZANE:

nasada

 

 

 

 

Nasada kominowa stała ALFAWENT - dzięki swoim wymiarom może być użyta zarówno w przypadku komina jedno-, jak i wielorzędowego przy wentylacji grawitacyjnej. Nasadę można stosować pojedynczo na adapterze montażowym lub na czapie kominowej, która daje gwarancję szczelności. Konstrukcja pierścieniowa nasady pozwala na wytworzenie efektywnego ciągu komina wentylacyjnego.

 

 

 

Nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym ALFAWENT Plus- nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym, przeznaczona do wymuszonego wywiewu powietrza z budynków mieszkalnych i pomieszczeń użyteczności publicznej. Dzięki swoim wymiarom można ją montować na kominach jedno- lub wielorzędowych, bezpośrednio na adapterze montażowym lub na czapie kominowej. Jej dużą zaletą jest cichobieżny, a zarazem wysokowydajny silnik elektryczny renomowanej firmy EBM. Wydajność: 305 m3/h, z możliwością płynnej regulacji za pomocą regulatora obrotów.

betawent

 

 

 

 

Nasada kominowa stała BETAWENT - nasada kominowa stała o kształcie prostokątnym, która gwarantuje bardzo dobre dopasowanie zarówno do pustaków wentylacyjnych pionowych, jak i poziomych. Przeznaczona do zakończenia wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Można ją montować na czapach kominowych lub bezpośrednio na kanale wentylacyjnym za pomocą prostokątnego adaptera montażowego. Dostępne są nasady w wersji niskiej (typ N) lub wysokiej (typ W), które bez żadnych komplikacji można odpowiednio usadzić na przemian w pustakach wentylacyjnych wielorzędowych (pionowych lub poziomych).

 


tulipan

 


Nasada obrotowa TULIPAN - obrotowa nasada kominowa, to urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę. Montuje się ją na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Budowa nasady pozwala na umiejscowienie jej na przewodach, znajdujących się bardzo blisko siebie.

 

 

 

adapter               pustak                           pustak2                nasada_i_pustak

Okrągły adapter montażowy – przeznaczony do montażu nasad kominowych Alfawent, Alfawent Plus i Tulipan bezpośrednio na pustaku wentylacyjnym.

adapter-prostokatnyadapter_pustakpustak_nasadyadapter_nasady

Prostokątny adapter montażowy – przeznaczony do montażu nasad kominowych Betawent bezpośrednio na pustaku wentylacyjnym pionowym lub poziomym. Adapter można regulować w zakresie 160–170 oraz 110–120 mm, tak,  aby możliwe było dopasowanie go do otworu pustaka wentylacyjnego.

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE - BRAK MOŻLIWOŚCI ZWROTU TOWARU